Rosjanka nową szefową Wikipedii

Wikimedia Foundation, organizacja, która czuwa nad popularną encyklopedią internetową Wikipedia ogłosiła, że jej nowym dyrektorem wykonawczym będzie Lila Tretikov. Dotychczas była ona w Wikipedii dyrektorem odpowiedzialnym za software.

Menedżerka dorastała w Związku Radzieckim, a później pełniła funkcję kierowniczą w SugarCRM, firmie z Doliny Krzemowej. Rosjanka zastąpi na stanowisku szefowej internetowej encyklopedii Sue Gardner, byłą dziennikarkę z Kanady, która nadal będzie związana z fundacją jako specjalna doradczyni.

Wikipedia jest szóstą stroną na świecie pod względem ruchu internetowego. Encyklopedię tworzoną przez użytkowników wyprzedzają jedynie następujące adresy: Google.com, Facebook.com, YouTube.com, Yahoo.com i Baidu.com.

Fundacja opiera się na składkach i dotacjach, a jej aktywa wzrosły z 57 tys. USD w 2004 r. do 45,2 mln USD na koniec roku obrotowego zakończonego w czerwcu 2013 r.

0
Źródło: pb.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.