Selfiki? To już niemodne!

Najpopularniejsze zdjęcie w historii Twittera zostało wykonane telefonem komórkowym gwiazdy telewizyjnej Ellen DeGeneres. Ale czy można je zakwalifikować do gatunku selfików, skoro prezentowało cała grupę gwiazd kina?

Huawei uważa, że selfik to tylko i wyłącznie autoportret wykonany „z rąsi”. Zdjęcie grupowe? To co innego. Dlatego promując swój najnowszy smartfon Ascend P7 twierdzi, że to świetny telefon do wykonywania… grupików.

Ascend P7 posiada kamerę do wideorozmów, która ma aż osiem megapikseli. Ma być przez to idealna do wykonywania self…, znaczy się, grupików. Jest nawet wyposażona w oprogramowanie, które ułatwia ich wykonywanie. Sama kamera ma panoramiczny obiektyw, dzięki czemu nie trzeba będzie tłoczyć się przed telefonem, by kadr wszystkich objął.

Huawei nie jest jedyną firmą, która zaczyna dostrzegać jak istotne są selfiki dla użytkowników smartfonów. Microsoft pracuje już nad telefonem Lumia o nazwie kodowej „Superman”, który ma mieć pięciomegapikselową kamerę do wideorozmów.

0
Źródło: Telegraph.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.