Serwer webowy Apache coraz mniej popularny

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Netcraft, serwer webowy Microsoft IIS coraz bardziej zbliża się jeśli chodzi o udziały na rynku do Apache'a. Najaktywniejsze i najpopularniejsze witryny stronią jednak od Microsoftu.

Według badań Netcraftu, w Sieci w kwietniu 2014 roku przybyło dziewięć milionów witryn internetowych zarządzanych przez Microsoft IIS i 4,3 miliona witryn zarządzanych prze Apache. Zwiększyła się ilość witryn napędzanych Apachem, ale jego udziały rynkowe się skurczyły.

Jeśli chodzi o aktywne i popularne witryny internetowe, nadal króluje Apache. Ma tam 52,3 procent udziału. Na drugim miejscu znajduje się nginx (14,4 procent), na trzecim zaś IIS (11,3 procent). Największy spadek odnotował nginx (3,7 miliona witryn).

11 tysięcy witryn z tych wykorzystujących IIS jest zarządzanych przez platformę Microsoft Azure. Większość witryn korzystających z rozwiązań Microsoftu hostowanych jest na terenie Stanów Zjednoczonych.

0
Źródło: Netcraft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.