Sony gardzi telewizorami OLED, woli telewizory 4K

Jak informuje japoński dziennik Nikkei, firma Sony postanowiła wstrzymać sprzedaż telewizorów OLED, koncentrując się na technologii LED z rozdzielczością 4K.

Jeśli spodziewaliście się przyspieszenia rynku w zakresie wprowadzania nowych telewizorów w technologii OLED, to mocno się rozczarujecie. W zamian będzie wrzucenie piątego biegu we wprowadzeniu na rynek technologii 4K, przynajmniej w przypadku japońskiej firmy Sony.

Dziennik Nikkei informuje, że dla Sony technologia OLED jest wciąż „obiecującą następną generacją”, ale większego popytu na tę technologię nie ma. Skomentować można to tylko w ten sposób, że przy obecnych cenach telewizorów OLED takiego popytu z pewnością jeszcze długo nie będzie.

W zamian japoński producent wyraźnie postawi na rozdzielczość 4K, która ma pojawić się w blisko połowie wszystkich dużych telewizorów LED, jakie Sony zaoferuje na rynku w drugiej połowie 2014 roku.

0
Źródło: Nikkei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.