Spora aktualizacj Google Maps dla iOS i Androida

Posiadacze smartfonów i tabletów z iOS i Androidem mogą cieszyć się już ulepszonymi mapami od Google. Oprócz wyeliminowania drobnych błędów dodano także parę funkcjonalności, które ułatwią samochodową nawigację.

Po pierwsze informacje na temat odległości i godziny przejazdu planowanej trasy są od teraz bardziej szczegółowe. Jeśli szukamy na mapie konkretnego miejsca np. restauracji w Krakowie możemy filtrować wyniki według interesującej nas cechy – np. godziny otwarcia, opinii użytkowników czy cen w menu.

Po drugie w końcu bez problemu możemy zapisywać mapy w pamięci telefonu (obszar jest co prawda ograniczony, ale za to możemy podzielić zapisać trasę fragmentarycznie). Jest to przydatne zwłaszcza w momentach, w których smartfon może stracić połączenie z siecią lub gdy udajemy się za granicę i nie chcemy włączać transmisji danych.

Po trzecie zaś wprowadzono także asystenta pasa ruchu, co ułatwi poruszanie się po obcych miastach. Niestety ta ostatnia opcja działa na razie tylko w USA, Kanadzie i Japonii.

0
Źródło: Mashable.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.