Stare komórki sprzedają się coraz lepiej

We Francji, często nazywanej kolebką światowej mody, pojawił się nowy trend, jeśli chodzi o telefony komórkowe. Zamiast najnowszych modeli smartfonów, Francuzi coraz częściej pragną posiadać nieśmiertelną Nokię 3310 lub inny topowy model z tamtych czasów.

Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste. Francuzi chcą mieć wytrzymały telefon, który wymaga ładowania raz na tydzień – nie jak w przypadku niektórych smartfonów, które trzeba ładować nawet dwa razy dziennie.

Niektórzy ludzie nie zwracają uwagę na cenę, mamy modele po więcej niż 1000 EUR. Wysoka cena wynika z trudności ze zdobyciem tych modeli, które były oferowane w limitowanych seriach w swoim czasie — mówi Djassem Haddad, właściciel sklepu vintagemobile.fr, który prowadzi od 2009 roku.

Haddad chwali się, że przez ostatnie dwa lata obroty jego sklepu wzrastają. Stare komórki cieszą się coraz większą popularnością – starsi użytkownicy cenią sobie prostotę obsługi, młodsi – niezawodność.

Wśród najpopularniejszych modeli jest Nokia 8210, która oferowana jest po 59,99 EUR (250 zł). Motorola StarTac 130, która pojawiła się na rynku w 1998 roku, wyceniana jest na 180 EUR (750 zł), a Ericsson A2628 na 80 EUR (332 zł).

0
Źródło: pb.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.