Uwaga! W Google Play pojawił się kolejny szkodnik

Google co prawda stara się, aby sklep z aplikacjami dla Androida był bezpieczny, jednak co jakiś czas, nieuczciwym twórcom uda się przemycić złośliwą aplikację.

Najnowszym szkodnikiem w Google Play jest aplikacja KK Tuneup Master, która oferuje optymalizację naszego telefonu, w tym na wygodne zarządzanie zainstalowanymi przez nas aplikacjami. Wielu użytkowników Androida ma obsesję na punkcie optymalizacji i przyspieszania swoich telefonów, więc nic dziwnego, że twórcy zdecydowali się na stworzenie tego rodzaju narzędzia.

Oprócz „zwykłych” funkcji służących do optymalizacji, aplikacja jest w stanie wykonać również inne akcje, już bez wiedzy użytkownika. Chodzi o pobieranie nieautoryzowanych aplikacji, wysyłanie wiadomości SMS, w tym na numery premium oraz wysyłanie informacji o naszym telefonie (numery IMSI i IMEI) na serwer twórców aplikacji.

W związku z pojawieniem się podobnych niebezpiecznych funkcji, analitycy Doctor Web, dodając ten program do bazy wirusów, zaklasyfikowali go jako złośliwą aplikację o nazwie Android.Backdoor.81.origin.

Jeśli pobraliście KK Tuneup Master to radzimy czym prędzej odinstalować aplikację.

0
Źródło: tech.wp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.