W największych wyborach politycznych na świecie prowadzi… hologram

Co zrobić, jeśli kandyduje się na urząd premiera w jednym z najbardziej zaludnionych na świecie państw i chce się dotrzeć do ponad 800 milionów wyborców, przemawiając do nich na tysiącach spotkań lokalnych?

Tuskobus nie wystarczy. Na szczęście indyjski kandydat na premiera – Narendra Modi wpadł na inne rozwiązanie. Na lokalnych spotkaniach z wyborcami pojawia się jako hologram. Obraz wyświetlany jest z projektora zamontowanego nad sceną, a wirtualny Modi nie jest interaktywny – przemówienia zostały wcześniej nagrane i są po prostu odtwarzane w miejscach lokalnych, wyborczych spotkań.

Rozwiązanie okazuje się skutecznie – Modi jest jednym z obecnych faworytów. Jako hologram pojawił się już ponad 800 razy. Jedną z jego obietnic wyborczych jest działająca toaleta w każdym domu. Tak, polityk, który na spotkaniach wyborczych pojawia się w formie hologramu obiecuje sprawne WC. Żyjemy w ciekawych czasach.

Modi przetestował po raz pierwszy przetestował swój pomysł w 2012 roku. Wystąpił za pośrednictwem hologramów w 26 wiecach w kampanii przedwyborczej… równocześnie.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.