Wielkie włamanie na eBay’a!

Największy serwis aukcyjny na świecie ostrzega wszystkich swoich użytkowników: zmieńcie hasła! Jak się okazuje, eBay padł ofiarą cyberataku. Włamywacze mieli dostęp do wszystkich danych osobowych na serwisie.

Wykorzystywany przez miliony internautów na całym świecie serwis eBay padł ofiarą cyberataku, w wyniku którego rabusie uzyskali dostęp do danych jego użytkowników, w tym ich nazwiska, hasła i adresy mailowe. Władze eBay’a zapewniają jednak, że w wyniku ataku nie ukradziono żadnych danych finansowych, takich jak dane kart kredytowych czy konta PayPal.

Atak miał miejsce na początku wiosny. Włamywaczom udało się uzyskać dostęp do kont służbowych kilku pracowników eBay’a i to właśnie informacje z tych kont posłużyły się do przeprowadzenia właściwego ataku.

eBay w ubiegłym roku był odpowiedzialny za transakcje o łącznej wartości 205 miliardów dolarów. Firma wystosowała już oficjalne przeprosiny do swoich użytkowników.

0
Źródło: Ebay
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.