Xbox One: obniżka cen przynosi efekty

Xbox One sprzedaje się na świecie bardzo przyzwoicie. Jednak jego największy rywal, tańszy o sto dolarów, cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. Microsoft więc zapowiedział tańszą wersję konsoli, bez kontrolera Kinect. Reakcja rynku? Bardzo pozytywna.

9 czerwca do sprzedaży ruszy Xbox One w wersji bez Kinecta. Będzie sprzedawany o sto dolarów taniej, co zrówna go do poziomu cenowego PlayStation 4. Ta nowa wersja Xboxa, jak donoszą sklepy oferujące ją w przedsprzedaży, w sposób zauważalny zwiększyła zainteresowanie konsolą Microsoftu.

Zdecydowanie uważam, że w naszym programie przedsprzedażowym i lojalnościowym widać silniejszy popyt na Xboxa One po obniżeniu jego ceny — mówi Tony Bartel, prezes GameStop. Dodał też, że spodziewa się również większej ilości sprzedawanych gier na tę konsolę.

Na razie jednak za wcześnie by oceniać skuteczność obniżki cen i zastanawiać się, czy konsola Microsoftu zbliży się do poziomu sprzedażowego PlayStation 4.

0
Źródło: Gamespot
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.