Kałasznikow będzie musiał zniknąć z gier

Trwały, prosty w obsłudze i tani w produkcji rosyjski karabin automatyczny AK, zwany potocznie kałasznikowem to jedna z najpopularniejszych broni na świecie, od lat wykorzystywana także w popkulturze.

Już wkrótce jego wizerunek, w tym obraz trójwymiarowy będzie zastrzeżony. Kalashnikov Corporation złożyło bowiem wniosek o rejestrację jako znaku towarowego karabinów Kałasznikowa – AK-47, AK-74 oraz AKM. Korporacja chce w ten sposób kontrolować rynek oraz ochronić wartość historyczną swoich produktów. „Na całym świecie, wydano ogromną ilość pamiątek przedstawiających AK: T-shirty, kubki, zapalniczki, a nawet meble. (…) Teraz trudno jest ocenić skalę zniszczeń, która ponosi koncern z powodu pirackiego wykorzystania wizerunku automatów na całym świecie.” – możemy przeczytać w firmowym piśmie koncernu „Arużenijnik”, na które powołuje się serwis defence24.pl.

To oznacza, że bez zgody koncernu ani w filmach, ani w grach komputerowych nie zobaczymy już popularnego karabinu. Nie wiadomo też jak Kalashnikov Corporation podejdzie do spraw państw i organizacji, które wykorzystują w swoich godłach i flagach obraz kałasznikowa m.in. Mozambik i Timor Wschodni.

0
Źródło: Defence24.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.