2 petabajty danych pobrane w 12 godzin

Przedwczoraj ostatni odcinek czwartego sezonu zatytułowany "The Children" przyciągnął przed telewizory największą jak dotąd liczbę widzów - obejrzało go ponad 7,1 miliona osób. Internetowi piraci również nie pozostali wobec niego obojętni.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez TorrentFreak, w ciągu pierwszych 12 godzin od debiutu odcinka z sieci pobrało go 1,5 miliona użytkowników. Jest to równoznaczne z 2 petabajtami danych (2048 terabajtów), co możemy także porównać z 466 tysiącami płyt DVD.

Ten epizod złamał także rekord ilości osób udostępniających ten sam plik – „Children” udostępniło 254 114 użytkowników. Co ciekawe poprzedni rekord dotyczył „Gry o Tron”. W maju pierwszy odcinek czwartego sezonu zatytułowany „First of his Name” udostępniło 207 054 użytkowników.

W czasie gdy inni producenci rwaliby sobie włosy z głowy przeklinając internetowych piratów, HBO do zjawiska odnosi się niebywale pozytywnie, przyjmując je jako swego rodzaju komplement.

Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.