AMD pokaże wkrótce nowy procesor z serii FX

Istnienie procesora potwierdził Roy Taylor, pracujący w dziale sprzedaży AMD, publikując na Twitterze zdjęcie sporej wielkości pudełka.

Niestety zdjęcie, mimo że dość duże, jest niezbyt wyraźne i „przepalone” akurat w tym miejscu, gdzie wydrukowana jest tabelka z informacjami technicznymi. Zapewne zresztą jest to świadomy zabieg publikującego, mający na celu podgrzanie atmosfery bez przedwczesnego publikowania wszystkich najważniejszych informacji.

A skoro o podgrzewaniu mowa, możemy się spodziewać, że nowy procesor AMD FX będzie bardzo wydajny i… bardzo „prądożerny”. TDP przekroczy zapewne 200 W, stąd zresztą potężne pudełko, zawierające – oprócz samego procesora – zestaw do chłodzenia cieczą. Będzie to więc zapewne procesor z rodziny FX 9xxx, bo właśnie te układy przeznaczone są przez AMD dla użytkowników szukających maksymalnej wydajności (i ewentualnie możliwości podkręcania), natomiast niezbyt liczących się z wysokim poborem prądu.

0
Źródło: Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.