Amerykańscy wydawcy zarobili więcej na sprzedaży e-booków, niż na tradycyjnych książkach

O ile tradycyjne księgarnie przeżywają kryzys, o tyle internetowa sprzedaż książek rośnie w siłę. Według raportu przygotowanego przez BookStats, w 2013 roku amerykańscy wydawcy zarobili więcej na sprzedaży e-booków i internetowej sprzedaży książek, niż na tradycyjnej dystrybucji.

Różnica nie jest zbyt duża: 7,54 miliarda dolarów przychodu ze sprzedaży internetowej, kontra 7,12 miliarda dolarów ze sprzedaży tradycyjnej. Analitycy twierdzą jednak, że ta różnica będzie się powiększać w kolejnych latach. Nic zresztą dziwnego – książki to nie jedyny produkt, który coraz chętniej zamawiamy w Sieci.

Mamy nadzieję, że do czasu, kiedy ten trend pojawi się w Polsce, zmienią się przepisy podatkowe dotyczące sprzedaży e-booków, a sami wydawcy będą oferować je taniej niż fizyczne kopie, których koszty produkcji są o wiele większe niż koszt wydania i dystrybucji e-książki.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.