Android KitKat 4.4.4 – niespodziewana premiera

Google zaskoczyło wszystkich prezentując nową wersję systemu Android niecałe trzy miesiące po pierwszych testach KitKata 4.4.3 i niecały miesiąc po jego oficjalnej premierze.

Powodem tak szybkiej aktualizacji ma być – jak twierdzi jeden z inżynierów Google’a, Sascha Pruter – konieczność wprowadzenia kilku drobnych, ale niezbędnych proprawek. Najważniejszą z nich jest załatanie luki CVE-2014-0224, która narażała urządzenia na nieautoryzowane odczytanie danych poprzez wykorzystanie błędu Heartbleed. Wprawdzie już o wersji KitKat 4.4.3 mówiło się, że ma być w pełni zabezpieczona przed tym błędem, ale… jak widać. No nic, dobrze że Google reaguje tak szybko i stara się załatać Androida najlepiej, jak to możliwe.

Warto spojrzeć też na całą sprawę w szerszym kontekście: Android KitKat 4.4.4 pojawia się tuż przed konferencją Google I/O (25–26.06.2014), na której być może doczekamy się w końcu prezentacji wersji systemu Android 5.0. Czy wprowadzenie Androida 4.4.4 zmniejsza prawdopodobieństwo takiej premiery? Trudno powiedzieć, jednak moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.