Android KitKat 4.4.4 – niespodziewana premiera

Google zaskoczyło wszystkich prezentując nową wersję systemu Android niecałe trzy miesiące po pierwszych testach KitKata 4.4.3 i niecały miesiąc po jego oficjalnej premierze.

Powodem tak szybkiej aktualizacji ma być – jak twierdzi jeden z inżynierów Google’a, Sascha Pruter – konieczność wprowadzenia kilku drobnych, ale niezbędnych proprawek. Najważniejszą z nich jest załatanie luki CVE-2014-0224, która narażała urządzenia na nieautoryzowane odczytanie danych poprzez wykorzystanie błędu Heartbleed. Wprawdzie już o wersji KitKat 4.4.3 mówiło się, że ma być w pełni zabezpieczona przed tym błędem, ale… jak widać. No nic, dobrze że Google reaguje tak szybko i stara się załatać Androida najlepiej, jak to możliwe.

Warto spojrzeć też na całą sprawę w szerszym kontekście: Android KitKat 4.4.4 pojawia się tuż przed konferencją Google I/O (25–26.06.2014), na której być może doczekamy się w końcu prezentacji wersji systemu Android 5.0. Czy wprowadzenie Androida 4.4.4 zmniejsza prawdopodobieństwo takiej premiery? Trudno powiedzieć, jednak moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.