Barokowy sufit prosto z drukarki 3D

Mark Leonard z Orlando odkąd zakupił pierwszą drukarkę 3D nie przestaje zadziwiać swoimi pomysłami internautów z całego świata.

Na jego profilu na portalu Imgur.com zobaczyć możecie od czego zaczęła się przygoda projektanta. Swoją drukarkę zakupił za 600$ i natychmiast rozpoczął uczyć się podstaw modelowania 3D w programach typu Blender czy 123D Design. Początkowo zachwycał się darmowymi projektami innych użytkowników, by następnie zacząć samemu tworzyć maleńkie arcydzieła.

Jego ostatni projekt to sufit przypominający obraz w kalejdoskopie, który został wykonany z 1000 części wydrukowanych na drukarce 3D. By nadać rzeźbie barokowego stylu Mark pomalował każdy element specjalnymi farbami. W montażu pomagali mu przyjaciele, a efekt ich pracy możecie podziwiać na zdjęciach i powyższym wideo. Nie wiadomo niestety ile Markowi zajęło wykończenie tego projektu, ale mężczyzna twierdzi, że tradycyjne metody wykonania takiego sufitu zabrałyby mu więcej czasu.

0
Źródło: TheCreatorsProject
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.