Boogio: buty kontrolerem do gier

Opaski i pierścienie rozpoznające gesty, inteligentne okulary, a nawet całe kombinezony - niezależni przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach, które mogą zrewolucjonizować branżę gier.

Wszystko na razie jest jeszcze w fazie prototypów i trudno przewidzieć, które rozwiązanie stanie się popularne w domach graczy. Do grona produktów mogących okazać się potencjalnymi hitami zawitały właśnie sensory Boogio, które przymocowuje się do butów. Czujniki te odcztują nasze położenie w przestrzeni, równowagę i przyspieszenie, a dodatkowa wkładka rozpoznaje aż 60 tys. poziomów nacisku. Wszystko po to, byśmy mogli stopami w sposób bezprzewodowy kontrolować aplikacje i gry na smartfonie lub komputerze. Boogio najpewniej sprawdziłyby się w apkach fitness i grach wykorzystujących wirtualną rzeczywistość, choć na tym ostatnim polu ciekawiej prezentuje się jednak bieżnia Omni.

Na razie producent opracował wersję jedynie dla developerów – jej koszt to aż 2000$. Wersja konsumencka planowana jest na 2016 rok.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.