Co powiecie na macki dla inżynierów w stylu Doktora Octopusa?

Dwa zespoły studentów z MIT pracują równolegle nad sztucznymi kończynami, które uzupełniają się nawzajem. Zamiast służyć jako protezy, oba projekty oferują nam parę dodatkowych rąk.

Pierwszy projekt montowany jest na ramionach użytkownika. Supernumerary Robotic Limbs (czyli dodatkowe/nadliczbowe kończyny mechaniczne) zostały stworzone z myślą o pomocy swoim użytkownikom we wszystkich przypadkach, w którym przydałaby się para dodatkowych rąk. Niestety sterowanie nimi wydaje się być jak na razie dosyć toporne – SRL analizują dane zebrane przez zamontowane akcelerometry i żyroskopy zamontowane w okolicach ramion, oraz na naszych nadgarstkach, po czym jak najlepiej starają się naśladować ruchy naszych prawdziwych rąk.

Drugi projekt to również dwie dodatkowe kończyny, tym razem montowane na pasie. Głównym sponsorem projektu jest firma Boeing, który chciałby ułatwić pracę swoim starszym pracownikom, pracującym przy montażu samolotów.

Niestety żadne z powyższych urządzeń nie jest sterowane za pomocą myśli, więc można je zatrudnić tylko do tych najprostszych czynności. Przynajmniej na razie.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.