Facebook będzie inwigilował całą Sieć

Facebook ogłosił właśnie dwie bardzo ważne zmiany, jeśli chodzi o swoją politykę reklamową. Po pierwsze: nasze profile reklamowe będą uzupełnione o całą naszą aktywność w Sieci. Po drugie: będziemy mieli do nich dostęp.

Jak Facebook zamierza sprawdzać, na jakie strony wchodzimy? Wszystki za sprawą magicznego przycisku „Like”, który stał się już nieodzowną częścią większości stron Internetowych. Do tej pory, użytkownik Facebooka musiał polubić jakąś stronę, żeby zostało to zarejestrowane na jego „profilu reklamowym”. Już niedługo, nasza obecność na dowolnej stronie z tym przyciskiem rejestrowana będzie automatycznie.

Brian Boland, wiceprezes Facebooka robi dobrą minę do złej gry twierdząc, że ludzie tak naprawdę chcą większej personalizacji reklam. Być może jest to prawda, ale wątpię, żeby ktokolwiek chciał aby jego aktywność w Sieci była monitorowana. Na szczęście istnieje sposób na wyłączenie tego monitoringu. Wystarczy odwiedzić witrynę Digital Advertising Alliance i zaznaczyć, że nie chcemy pozwalać Facebookowi na monitorowanie naszej aktywności.

Nowa usługa ruszy na początku w Stanach Zjednoczonych. Mamy jeszcze kilka miesięcy, zanim pojawi się ona u nas.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.