Google zasponsoruje kursy programowania dla kobiet

Jeśli chodzi o udział kobiet na rynku IT, to statystyki nie wyglądają zbyt dobrze. Zaledwie 1/4 wszystkich pracowników to kobiety i nic nie wskazuja na to, żeby ta sytuacja miała ulec zmianie w przyszłości: kobiety stanowią zaledwie 18% absolwentów wszystkich kierunków informatycznych. Google w imię walki o równouprawnienie, chce zmienić ten stan rzeczy.

Plan jest dosyć prosty. Google chce zasponsorować kursy programowania dla „tysięcy kobiet”, dzięki czemu firma ma nadzieję, że część uczestniczek darmowych kursów programowania dostrzeże w nich swoją szansę na karierę i zechce kontynuować naukę na własną rękę.

Nie wygląda to jak długoterminowe rozwiązanie – finansowanie kursów przez Google polega na rozdawaniu voucherów, uprawniających do trzech miesięcy darmowego kursu programowania na stronie Code School. To niewiele. Z drugiej strony jest to dość udana próba zwrócienia uwagi na obecną sytuację na rynku IT, która spędza sen z powiek każdemu bojownikowi o polityczną poprawność.

Jeśli któraś z naszych czytelniczek chciałaby wziąć udział w darmowym kursie, zapraszamy na tą stronę:

https://docs.google.com/forms/d/1hVfdHMoIphbL3x2fMTjW532zS_B2aojA5ifefZlG8YQ/viewform

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.