Ile jest warta branża gier wideo na świecie, a ile w Polsce?

Serwis Newzoo.com kolejny raz pokusił się o sporządzenie raportu dotyczącego globalnego rynku gier wideo. 1,77 miliarda graczy przyczyniło się do wygenerowania 81,5 miliarda dolarów, poprawiając tym samym wynik o 8% w stosunku do roku poprzedniego.

Choć wynik ten dotyczy całego świata, aż 99,8% całej kwoty wygenerowało pierwsze sto państw z rankingu. Na skalę globalną prym w sprzedaży gier wiedzie region APAC (Azji-Pacyfiku) generujący aż 36,8 miliarda dolarów. Jeśli jednak skupimy się na poszczególnych krajach tu niekwestionowanym liderem będą Stany Zjednoczone (20,5 mld $). Tuż za nimi plasują się Chiny (17,9 mld $) i Japonia (12,2 mld $).

Polska radzi sobie całkiem nieźle zarówno jeśli chodzi o ranking światowy – zajmujemy 23 miejsce – , jak i regionalny – 2 miejsce w Europie Wschodniej. Z wartością rynku osiągającą 280 milionów dolarów ustępujemy tylko Rosji, której wartość branży gier wideo szacowana jest na 1,14 mld $.

Pod TYM LINKIEM znajdziecie szczegółową tabelę z resztą danych dotyczących pozostałych państw.

0
Źródło: Newzoo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.