Jak starsi ludzie reagują na Google Glass [wideo]

Dla nas smartwatche czy okulary do rozszerzonej rzeczywistości nie są już niczym niezwykłym, choć wyglądają ciągle dość futurystycznie. Ale dla sporego grona ludzi, zwłaszcza tych urodzonych na długo przed erą internetu, to doprawdy zagadkowe wynalazki.

W ubiegłym miesiącu oglądaliśmy reakcje dzieci na stare komputery. Ich zabawne reakcje wywołały masę wspomnień i refleksji. Ekipa odpowiedzialna za tamten materiał przygotowała kolejny – tym razem jednak w roli „odkrywców” występują osoby starsze, z pokolenia naszych rodziców i dziadków. Większość z nich po raz pierwszy zobaczyła Google Glass.

Już samo umiejscowienie ich na głowie wcale nie było tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Prawdopodobnie dlatego, że okulary nie mają przecież szkieł, a jedynie maleńki ekranik. Z obsługą głosową nowi użytkownicy poradzili już sobie lepiej i w większości, nie obyło się bez okrzyków zdumienia możliwościami okularów (np. technologią przekazywania dźwięków przez kości). Nie wszyscy jednak uznali je za komfortowe na tyle, by używać ich przez dłuższy czas.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.