Kupujesz samochód? Sprawdź za darmo jego historię!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oddało do użytku publicznego nową usługę, dzięki której każdy potencjalny nabywca używanego samochodu będzie mógł sprawdzić w Sieci jego historię.

Usługa nazywa się po prostu „Historia pojazdu” i jest dostępna na stronie

historiapojazdu.gov.pl.

W ramach usługi, potencjalny nabywca auta ma dostęp do danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEPiK) – bez składania wniosków, ani innych, niepotrzebnych w erze cyfrowej pism. Jedyne czego potrzebujemy, żeby sprawdzić nasze upatrzone auto to jego numer VIN, data pierwszej rejestracji oraz, rzecz jasna sam numer rejestracyjny. W ramach usługi udostępniane są wyłącznie informacje o samym pojeździe – dane właściciela nie są podawane.

Dzięki nowej usłudze możemy błyskawicznie sprawdzić, czy pojazd jest ubezpieczony, czy nie została zgłoszona jego kradzież, zweryfikować dane techniczne znajdujące się w CEPiK z tymi, którymi podaje nam właściciel, czy sprawdzić stan licznika z ostatniego badania technicznego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.