Laureaci nagrody Sikorskiego konstruują najszybszy rower świata

W lipcu ubiegłego roku studenci z Toronto dokonali niemożliwego - skonstruowali pojazd, który siłą ludzkich mięśni utrzymał się w powietrzu przez ponad minutę. Teraz postanowili pobić kolejny rekord.

Zdobyte 250 tys.$ w ramach nagrody Sikorskiego nie wystarczyły jednak na skonstruowanie prototypu. AeroVelo zwróciło się o pomoc do Kickstarterowiczów, by móc kontynuować prace nad najszybszym rowerem świata.

Eta nie będzie przypominać standardowego jednośladu. To konstrukcja o aerodynamicznym kształcie przypominająca kroplę wody, w której rowerzysta znajduje się w pozycji leżącej.Pojazd nie posiada szyby lecz zewnętrzną kamerę wideo, która przekazuje obraz do ekranu umiejscowionego w środku.

W 2012 roku studentom udało się skonstruować Bluenose, który rozpędzał się do prędkości 125 km/h. Eta ma pobić aktualny rekord świata – 133,8 km/h – ustanowiony w ubiegłym roku przez VeloX3. Poniżej możecie obejrzeć zapis z tego wydarzenia.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.