LG prezentuje LG G Watch: zegarek z Android Wear

Idzie nowe - zegarki z Android Wear oferują jak na razie LG i Samsung, jednak w najbliższej przyszłości do tego zacnego grona powinno dołączyć więcej producentów. Czym wyróżnia się LG G Watch?

Z pewnością można powiedzieć, że procesorem. LG stwierdziło, że najlepszym sercem ich sprzętu na rękę będzie Snapdragon 400. Tak, ten sam procesor Qualcomma, który montowany jest np. w Galaxy S4 Mini.

Wyświetlacz z matrycą IPS o przekątnej 1,65″ wyświetla obraz w rozdzielczości 280×280. Do tego dochodzi 512 MB pamięci ram, 4GB pamięci wewnętrznej, akcelerometr, kompas, żyroskop oraz bateria o pojemności 400mAh (co sprawia, że zegarek LG wytrzyma dłużej na baterii niż konkurencyjny Samsung Gear Live). LG uważa również, że jedną z najważniejszych funkcji zegarka G Watch będzie rozpoznawanie mowy. To całkiem logiczne – skoro zegarek będzie zsynchronizowany z naszym smartfonem, im więcej akcji będzie można wykonać za pomocą komend głosowych, tym większy sens z posiadania takiego urządzenia. Krótką demonstrację funkcji głosowych możecie obejrzeć poniżej.

Cena LG G Watch to 229$ (ok 700zł).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.