Material Design: oto nowy język komunikacji wizualnej Google’a

To jak ważny jest jednolity wygląd aplikacji, usług i produktów od jednego producenta, pokazał nam Microsoft. Google idzie tą samą drogą. Na dzisiejszej konferencji Google I/O zaprezentowano spójny język komunikacji wizualnej, który już wkrótce zostanie wykorzystany w projektowaniu wszystkich usług Google'a.

Na powyższym filmie widzimy nowy wygląd zaprojektowany dla takich usług jak Gmail, Kalendarz, Mapy, etc. Co można powiedzieć o Material Design? Wpisuje się w najnowsze trendy, jeśli chodzi o projektowanie interfejsów użytkownika, jest „płaski”, kładzie nacisk na typografię i odpowiednią kompozycję kolorów.

W Material Design najważniejsza jest czytelność interfejsu dla przeciętnego użytkownika. Jeśli porównamy „nowy dizajn” z początkowym wyglądem najpopularniejszych usług Google’a, bardzo łatwo możemy zauważyć jak bardzo zmienił się sposób podejścia do tworzenia aplikacji.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że swoją konferencję Google zaczęło właśnie od zaprezentowania nowego wyglądu swoich aplikacji i usług. Wygląda na to, że Apple miało rację, od początku skupiając się na projektowaniu bardzo przejrzystych, estetycznych i czytelnych interfejsów w swoich usługach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.