Microsoft chce przewidywać przyszłość

Azure to w tej chwili najważniejsza technologia i produkt firmy Microsoft. A wkrótce ma stać się jeszcze istotniejsza, Microsoft bowiem chce w nią wdrożyć nauczanie maszynowe.

Nauczanie maszynowe jest niesamowitą techniką ale też bardzo kosztowną z uwagi na konieczność lokalnego nim zarządzania i konieczności obsługi przez wielu wykwalifikowanych naukowców i inżynierów. Microsoft uważa, że ma na to rozwiązanie.

Od przyszłego miesiąca rozpocznie wdrażanie mechanizmów Azure Machine Learning, czyli zarządzane przez chmurę rozwiązania analityczne przewidujące przyszłość. Te narzędzia są już częściowo wykorzystywane przez Binga i Xboxa, a praca nad nimi, jak twierdzi Microsoft, trwała latami.

Azure Machine Learning jest w stanie przewidywać przyszłość analizując dane z przeszłości. Przykładowo, potrafi pomagać w zarządzaniu ruchem lotniczym na bazie analizy tysięcy kombinacji zmiennych które wpływają na punktualność lotów, co pozwala mu przewidywać kolejne utrudnienia.

Dostępność Azure Machine Learning dla firm zaczyna się od lipca.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.