Największa kolekcja gier wideo sprzedana za ponad 2 miliony złotych!

Michael Thomasson postanowił rozpocząć licytację swojej rekordowej kolekcji od 1$. Chętnych było wielu, jednak tylko jedna osoba była w stanie zapłacić za całą kolekcję 750 tysięcy dolarów.

O Michaelu pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku, kiedy to jego kolekcja gier oficjalnie trafiła do Księgi Rekordów Guinessa. Piwnicę mężczyzny wypełnia ponad 11 tysięcy gier, 21 konsol z pełną biblioteką gier wydanych na terenie USA oraz 14 dodatkowych systemów, z prawie ukończoną kolekcją. Zebranie tak oszałamiającego zbioru zabrało Michealowi 25 lat.

Licytacja zakończyła się w niedzielę, 15 czerwca. Od początkowego 1$ cena urosła do 750250$. Dlaczego Micheal zdecydował się sprzedać kolekcję swojego życia? Mężczyzna przyznał wprost, że choć gry wideo są jego największą pasją i nie ma zamiaru jej porzucać, to musi także rozwiązać problemy swojej bliższej i dalszej rodziny.

„Nie martwcie się jednak – w przeszłości wielokrotnie sprzedawałem swoje zbiory, a i tak udało mi się pobić rekord Guinessa. Całkiem możliwe, że w przyszłości pobiję go znowu” — dodaje.

0
Źródło: gamegavel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.