Następcą konsoli do gier jest… tablet

Czemu przenośne konsole do gier sprzedają się coraz gorzej? Jak wynika z pewnego badania, odpowiedzialność za to ponosi sukces rynkowy pozornie zupełnie odmiennych urządzeń, a więc tabletów.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Futuresource Consulting, dzieciom dużo częściej kupuje się tablety zamiast takich urządzeń, jak Nintendo 3DS czy PlayStation Vita. 44 procent brytyjskich dzieci w wieku 3-12 lat posiada właśnie tablet. Co ciekawe, 30 procent młodocianych posiadaczy tabletu to dzieci w wieku 3-4 lata. Sami rodzice również wolą swoim pociechom kupić tablet zamiast konsoli do gier.

Rodzice nie żałują też pieniędzy na mobilne gry dla swoich pociech, mimo że dostępnych jest wiele darmowych produkcji. 17 procent badanych rodziców wydaje ponad sto funtów rocznie w sklepach z aplikacjami by dzieci miały się czym bawić.

Również smartfony stały się rywalem przenośnych konsol. Jak wynika z tego samego badania, 25 procent dzieci w wieku 9-10 posiada tego typu urządzenie i prawie połowa dzieci w wieki 11-12 lat.

0
Źródło: MCV
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.