Nowe technologie tajną bronią chińskich studentów na egzaminach

Kantowanie na egzaminach było, jest i będzie. Mentalność ludzi się bowiem nie zmienia - zmieniają się tylko techniki ściągania.

Podczas egzaminów kończących szkołę średnią w Chinach przyłapano kilku uczniów, którzy swoją wiedzę wspierali w nietypowy sposób. Jeden z „kreatywnych” młodych ludzi skonstruował parę okularów, które potrafiły wykonać zdjęcie pytań testowych. Następnie były one wysyłane bezprzewodowo do urządzenia znajdującego się na zewnątrz sali egzaminacyjnej, gdzie mądrzejsza osoba udzielała odpowiedzi i wysyłała je z powrotem do nadawcy.

Kolejny został przyłapany gdy próbował użyć kamery schowanej do butelki z wodą. Okazało się też, że miał w portfelu schowany nadajnik. Całkiem popularne okazały się także długopisy, które przekazywały pytania na zewnątrz. Takich gadżetów nawet James Bond by się nie powstydził;).

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.