Polacy ponownie udowodnili, że są najlepszymi programistami na świecie

Polski zespół Need for C zdobył złoto w pierwszych mistrzostwach świata dla programistów, które odbyły się w Finlandii. Konkretniej w Helsinkach.

Pokonanie siedmiu innych finalistów zapewniło naszemu polskiemu zespołowi, czyli Wojciechowi Jaskowskiemu oraz braciom Tomaszowi i Piotrowi Żurowskim trzy, wydrukowane na drukarce 3D złote medale, oraz 5000€ do podziału. Każdy z nich przywiezie też do domu siekierę, a to za sprawą jednego ze sponsorów całej imprezy – firmy Fiskars.

Need for C zaczęło rywalizację w kwietniu – wtedy rozpoczęła się faza kwalifikacyjna do mistrzostw. Udział w niej wzięło ponad 4000 programistów z 92 krajów.

Zadanie programistów polegało na stworzeniu wirtualnego samochodu rajdowego, który wyposażony byłby w sztuczną inteligencję, pozwalającą mu na 100% autonomiczne wyścigi. Need for C nie miało sobie równych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.