Sony „tańczył z radości” po premierze Xboxa One

Na zeszłorocznych targach E3 firmy Sony i Microsoft podały do publicznej wiadomości ceny swoich konsol. Xbox One został wyceniony na 499 dolarów, a PlayStation 4 na 399 dolarów. Sony wiedział, że Microsoft wpakował się w tarapaty.

Jak się okazuje, jak tylko Microsoft ogłosił cenę swojej konsoli, dyrekcja Sony zaczęła świętować. –

Czuliśmy, że zaproponują 499 dolarów, ale nie byliśmy pewni.

Więc tak, tańczyliśmy i przybijaliśmy sobie piątki. To było super. Każdy z nas, kto potem udzielał wywiadów, już niczym się nie przejmował: mieliśmy argument ceny. To była odpowiedź na każde pytanie — opowiada Scott Rohde, szef działu oprogramowania w Sony Worldwide Studios America.

Cena faktycznie pomogła PlayStation 4, który teraz prowadzi na całym świecie jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży. Microsoft wkrótce jednak zacznie sprzedawać Xboxa One w wersji bez Kinecta, za 399 dolarów, co może zmienić układ sił. –

Prawdę powiedziawszy, od początku zakładaliśmy, że w końcu wydadzą konsolę bez kamery. Czekaliśmy na to jesteśmy na to gotowi — oświadcza Rohde.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.