Sony zdobyło zaufanie graczy konkurencyjnych platform

Gracze są zazwyczaj wierni jednej platformie i bardzo niechętnie przekonują się do konkurencyjnych rozwiązań. Choć PS4 sprzedaje się lepiej niż Xbox One nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że za tak rewelacyjną sprzedaż nie odpowiadają osoby, które po raz pierwszy w swoim życiu kupiły konsolę i wierni marce gracze, lecz osoby, które wcześniej posiadały wyłącznie sprzęt konkurencji.

Według badań przeprowadzonych przez amerykański oddział Sony, aż 31% osób, które dziś grają na PS4, wcześniej posiadało tylko Xboxa 360 lub Nintendo Wii. Innymi słowy prawie 1/3 konsumentów nabijających sprzedaż PS4 przeszła pod skrzydła Sony prosto od największej konkurencji.

Firmie zaufało także 17% osób, które nigdy wcześniej nie posiadało w domach żadnej konsoli poprzedniej generacji. To naprawdę dobre wyniki, z których Sony może być dumne.

Jak przyznaje jednak przedstawiciel firmy w wywiadzie dla Kotaku nadal największą bazę ich klientów stanowią prawdziwi zapaleńcy, którzy grają na co dzień i zamiast książek na półkach trzymają gry.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.