SteamBoy: kieszonkowa konsola działająca pod SteamOS

Premiera Steam Machines ciągle się przeciąga, głównie za sprawą kontrolera, nad którym Valve gorąco pracuje. Wygląda jednak na to, że równolegle do komputerów z systemem SteamOS powstaje także przenośna konsolka, na której odpalimy gry z platformy Valve także poza domem.

Co ciekawe, nad konsolą nie pracuje Valve, a niezależny startup, który – jak sam przyznaje na swojej stronie głównej – nie ma z firmą żadnych koneksji. Nie trudno jednak zauważyć, że SteamBoy jest bliźniaczo podobny do kontrolera opracowywanego przez Valve. Po bokach konsoli znalazły się charakterystyczne membrany zastępujące tradycyjne gałki analogowe.

Urządzenie będzie posiadało 5-calowy ekran, czterordzeniowy procesor, 4GB RAM-u i 32GB pamięci wewnętrznej. Nie mogło zabraknąć także modułów WiFi i 3G. Twórcy twierdzą, że na SteamBoy’u odpalimy większość obecnych gier z platformy Valve.

Nieznana jest jeszcze pojemność akumulatorka oraz cena i data premiery. Przypuszczalnie jednak konsolka ukaże się w drugiej połowie 2015 roku.

0
Źródło: Forbes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.