Studio Pixar udostępni swoje narzędzia do animacji… za darmo!

Marzycie o karierze w animacji komputerowej? Świetnie się składa. Pixar pracuje właśnie nad nową wersją swojego oprogramowania Renderman. To właśnie na nim Pixar stworzył wszystkie swoje filmy animowane. Już niedługo będzie do pobrania za darmo.

To całkiem niezły „gratis”, biorąc pod uwagę, że za Rendermana do tej pory trzeba było zapłacić 500$ (ok 1500zł). Oczywiście Pixar nie robi tego z dobroci serca. Rozdawanie swojego oprogramowania za darmo, do niekomercyjnego użytku spowoduje, że ludzie, którzy marzą o karierze związanej z animacją komputerową będą mogli legalnie pobrać Rendermana i zacząć tworzyć na nim swoje pierwsze filmy. Oznacza to, że ci najbardziej wytrwali nauczą się doskonałej obsługi oprogramowania od Pixar i w przyszłości, kiedy już będą szukać pracy nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na ich szkolenia. Im więcej osób będzie korzystać z tego programu, tym większa stanie się jego popularność, a co za tym idzie – standardy animacji studia Pixar staną się ogólnie obowiązującymi standardami w branży animacji komputerowej. A żeby wykorzystywać Rendermana do celów komercyjnych trzeba będzie za niego zapłacić…

To oczywiście jeden ze scenariuszy. Równie dobrze może się okazać, że ludzie nadal będą preferować darmowego Blendera, tudzież pirackie wersje Mayi, czy 3D Studio.

Jeśli chcielibyście pobrać darmową wersję Rendermana, musicie wypełnić formularz, który znajduje się tutaj i cierpliwie czekać.

Źródło: Geek.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.