Szykują się wielkie zmiany w kodzie Windows

System Windows to efekt wielu lat prac programistycznych i ulepszania istniejących rozwiązań. Z czasem jednak, owe bardzo stare elementy systemu zaczynają utrudniać wprowadzanie innowacji. Microsoft chce zrobić z tym porządek.

Jak wynika z ogłoszenia o pracę opublikowanego przez firmę Microsoft, ruszyły prace nad pozbywaniem się archaicznych rozwiązań w kodzie Windows, nadal obecnych z uwagi na konieczność zachowania kompatybilności wstecznej z aplikacjami. Osoba, którą szuka Microsoft, zajmie się przebudowaniem interfejsu tych klasycznych rozwiązań.

Zatrudniony inżynier będzie wraz z swoim zespołem decydował nad pozostawieniem klasycznych mechanizmów lub zastąpieniem ich nowymi wykonanymi za pomocą nowoczesnych struktur, takich jak XAML.

To oznacza, że Microsoft powoli będzie chował aplikacje Win32 do lamusa lub gruntownie przebudowywał środowisko, w którym operują. Kiedy zobaczymy tego efekty? W jaki sposób zostanie utrzymana kompatybilność wsteczna? Tego, niestety, jeszcze nie wiemy.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.