Ubranie, które stanie się niewidzialne, gdy będziesz długo przebywać w sieci

Spokojnie, ten gorset nie trafi do sklepów. To tylko artystyczna wizja dwóch projektantów niezadowolonych z panującego trendu do ciągłego przebywania online.

Xuedi Chen i Pedro Oliveiry stworzyli gorset, który nie tyle ma uformować kobiecą sylwetkę, co dać nam do myślenia. Szkieletowy model ubrania, mający nawiązywać do sieci, został wydrukowany na drukarce 3D. Każdy trójkąt, reprezentujący część lokalizacji, jest kontrolowany przez Adruino. Łącząc gorset przez Bluetooth ze smartfonem zaobserwujemy ciekawe zjawisko. Im częściej wysyłać będziemy dane do serwisów społecznościowych i pozostawać w sieci tym docelowo mlecznobiała przestrzeń gorsetu będzie zanikać, odsłaniając nasze ciało.

Artyści chcieli w ten sposób przekazać, że w dobie akceptowania regulaminów, które niemal nigdy nie są korzystne dla użytkownika tak naprawdę przebywając w sieci ciągle jesteśmy nadzy. Zwłaszcza jeśli bez zastanowienia wrzucamy na Facebooka czy Twittera dużo niepotrzebnych treści pozbawiających nas prywatności.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.