Vectra ostrzega przed fałszywymi fakturami wysyłanymi do jej klientów.

– Ostrzegamy przed wirusem, który wysyłany jest poprzez email z adresu [email protected] wraz z załącznikiem w formacie PDF, który sugeruje zawartość e-faktury od Vectry – napisano w elektronicznej wiadomości skierowanej do klientów sieci kablowej Vectra.

Na pierwszy rzut oka, wiadomość elektroniczna wygląda jak oficjalna wiadomość od firmy Vectra. Jest logo, odpowiednia stopka, spamerzy posunęli się nawet do umieszczenia w mailu numeru klienta – w rzeczywistości ma się on nijak do rzeczywistego ID użytkowników korzystających z usług Vectry.

Vectra dosyć szybko zareagowała na próbę oszustwa. W wysyłanym ostrzeżeniu do swoich klientów podkreśla, że nigdy nie wysyłała ona do swoich klientów faktur drogą mailową.

Prosimy o nieotwieranie takich wiadomości, ponieważ jej uruchomienie grozi zawirusowaniem komputera — podaje operator sieci kablowej.

Jeśli ktoś z naszych czytelników dał się oszukać, czym prędzej radzimy aby przeskanowali oni swoje komputery jednym z programów antywirusowych.

0
Źródło: Bankier.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.