Wojskowy kombinezon TALOS zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu!

Nadludzka siła, ochrona przed kulami wroga i widzenie w absolutnej ciemności - te atrybuty już niedługo dostępne będą dla każdego amerykańskiego żołnierza dzięki nowemu pancerzowi o nazwie T.A.L.O.S

TALOS, czyli Tactical Assault Light Operator Suit to kombinezon, który dostał zielone światło od szefa dowództwa sztabu operacji specjalnych armi Stanów Zjednoczonych – Williama McRavena.

McRaven odbył rozmowy z reprezentantami przemysłu zbrojeniowego, przedstawił im swoje pomysły dotyczące TALOS’a:

TALOS to połączenie egzoszkieletu z pancerzem osobistym. Zbroja miałaby również monitorować stan zdrowia swojego użytkownika, a nawet byłaby w stanie udzielić mu pierwszej pomocy w przypadku postrzału. O ile cokolwiek zdołałoby przebić się przez innowacyjną powłokę pancerza stworzoną przez naukowców z MIT (Massachusetts Institute of Technology), która wykonana jest z substancji, która może zmienić swój stan skupienia z płynnego w stały (i kuloodporny) w kilka milisekund. Egzoszkielet zapewniłby oczywiście żołnierzom nadludzką siłę, systemy monitoringu zwiększyłyby percepcję żołnierzy, mówiąc krótko: obejrzyjcie Iron Mana.

Prototyp kombinezonu zostanie pokazany jeszcze w tym miesiącu.

0
Źródło: discovery
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.