Xbox One bez Kinecta właśnie trafił do sklepów

Jednym ze sposobów na zwiększenie sprzedaży swojej konsoli, jest z pewnością obniżenie jej ceny. Kilka godzin przed rozpoczęciem się targów E3, najnowsze Xboxy w opcji "bez Kinecta" trafiły właśnie do sklepów.

Nową wersję Xboxa można kupić w Europie za 349,99£. Cena w Stanach Zjednoczonych jest jeszcze niższa – 399,99$. Nowa niższa cena sprawi, że konsola Microsoftu będzie mogła konkurować z PlayStation 4, która aktualnie wygrywa, jeśli chodzi o najpopularniejszą konsolę nowej generacji.

Druga, być może ważniejsza kwestia to wydajność. Skoro Microsoft twierdził wcześniej, że ok 10% mocy nowego Xboxa zarezerwowane jest dla Kinecta i jego płynnej usługi, to logicznym jest, że jeśli Kinect nie jest już wymagany, zarezerwowana do tej pory moc konsoli zostanie uwolniona.

W czerwcowej aktualizacji SDK dla Xboxa One twórcy gier otrzymają dostęp do tych dodatkowych koni mechanicznych konsoli. To diametralna zmiana podejścia Microsoftu, który jeszcze przed premierą konsoli zarzekał się, że bez zawsze włączonego Kinecta, który śledzi nasz każdy ruch, po to, żeby było nam wygodniej, nowa generacja nie ma sensu.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.