„Zresetujmy Sieć” – rusza nowa kampania społeczna przeciw inwigilacji Internautów

Przeciwnicy masowej inwigilacji Sieci zamanifestują swój sprzeciw piątego czerwca - w rocznicę ujawnienia tajnych dokumentów NSA przez Edwarda Snowdena.

Co konkretnie wydarzy się piątek czerwca? Na stronach, które wezmą udział w akcji pojawi się ekran powitalny, na którym umieszczone zostaną informacje o tym jak chronić swoją prywatność w Sieci.

Oprócz tego, przygotowywana jest paczka darmowego oprogramowania, dzięki którym komunikacja z naszymi znajomymi, wysyłanie poczty, czy zwykłe surfowanie po Sieci ma być znacznie bardziej bezpieczne i wolne od inwigilacji.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem inwigilacji Internautów. Z pewnością odbije się szerokim echem w mediach społecznościowych – każdy kto zechce, może wziąć w niej udział, wystarczy do swoich przemyśleń dodać hashtag #resetthenet.

NASZYM ZDANIEM
Happeningi to fajna sprawa, ale potrzeba czegoś więcej. Tęsknię za czasami, w których każdy czuł się anonimowy w Sieci, jednak wątpię, żeby kiedykolwiek wróciły…

0
Źródło: reddit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.