Adblock Plus pozwany!

Twórcy rozszerzenia Adblock Plus zostali właśnie pozwani przez kilka niemieckich firm marketingowych. Są oskarżeni o "nielegalne wpływanie na przychody firm trzecich".

Adblock Plus to popularne rozszerzenie, dostępne dla wszystkich wiodących przeglądarek internetowych. Służy do blokowania reklam umieszczanych na witrynach internetowych, które wybrały tę formę zarabiania na siebie. Tylko niektóre strony internetowe nie są modyfikowane przez Adblock Plus, tylko dzięki temu, że udało im się zawrzeć porozumienie z jego twórcami.

Eyeo, firma odpowiedzialna za Adblock Plus, została właśnie pozwana przez grupę niemieckich reklamodawców. Uważa ona, że model biznesowy Adblocka Plus jest niezgodny z obowiązującym prawem.

Do reklamodawców pozywających Eyeo należą, jak deklarują same, RTL Group i ProSiebenSat.1 Media. Dołączenie do grupy rozważają niemieckie biura Focus Online i Chip Online.

Ben Williams, przedstawiciel Eyeo, zaprzecza tym doniesieniom, twierdząc, że żadne działania prawne nie są prowadzone w sprawie jego pracodawcy.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.