Android L wydłuża czas pracy na baterii nawet o 36%

Jedną z najbardziej eksponowanych nowości w Androidzie L jest "Project Volta" - funkcja ta wydłuża czas pracy na baterii, dzięki inteligentnemu zarządzaniu samym systemem. Dzięki niej wasz telefon będzie działać o kilka godzin dłużej.

Redakcja ArsTechnica postanowiła przetestować system oszczędzania energii na Nexusie 5. Test wyglądał następująco: przy stale włączonym ekranie urządzenia, przeglądarka Google Chrome w wersji dla Androida, co 15 sekund odświeżała stronę internetową, dopóki w telefonie nie rozładowała się bateria. Wyniki?

Android L: 471 minut

Android KitKat 4.4.4: 345 minut

Oznacza to 36% dłuższy czas na baterii. Project Volta już w wersji testowej nowego Androida okazuje się na tyle skuteczny, jeśli chodzi zarządzanie aplikacjami i procesami systemowymi, że potrafi wydłużyć pracę telefonu o ok. 2 godziny. Oczywiście do tego testu należy podchodzić z dystansem – to jeszcze nie jest końcowa wersja Androida.

Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.