Crytek w coraz większych tarapatach

Jeden z czołowych deweloperów gier wideo boryka się z problemami finansowymi. Pracownicy brytyjskiego oddziału firmy biorą masowo urlopy z uwagi na opóźnienia z wypłatami.
Ryse: Son of Rome

Ryse: Son of Rome

Jak wynika z materiału opublikowanego przez serwis Kotaku, co najmniej dwudziestu obecnych i byłych pracowników Cryteku skarży się na opóźnienia w wypłatach. Firma ponoć jest w coraz większych kłopotach finansowych, na dodatek zaangażowała się w kłótnie z Microsoftem o prawa do marki „Ryse”, czyli jednej z gier stworzonych przez Crytek i wydanych przez Microsoft. Z uwagi na ową kłótnię produkcja drugiej części gry została rzekomo wstrzymana.

Jakby tego było mało, podobno ponad stu pracowników zdecydowało się odejść z firmy z uwagi na kiepskie warunki pracy. Przyszłość gry Homefront, w produkcję której również zaangażowany jest Crytek, także pozostaje niejasna.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.