Czas pożegnać Windows Phone 7

Windows Phone 7 już od dłuższego czasu nie otrzymuje żadnych aktualizacji rozwojowych. Ewolucja tego systemu zakończyła się na wersji 7.8. Już niedługo ów system przestanie być również objęty wsparciem technicznym.

Od czasu Windows Phone 7.8 użytkownicy smartfonów ze starszą wersją mobilnej platformy Microsoftu otrzymywali wyłącznie aktualizacje usuwające wykryte usterki czy luki w zabezpieczeniach a usługi Microsoftu były projektowane tak, by zachować zgodność z tym systemem. Od siódmego września to się zmieni, bowiem tego dnia Microsoft zakończy okres wsparcia technicznego dla tego systemu.

Jedyne, na co użytkownicy tej platformy mogą liczyć, to łatki usuwające usterki w zabezpieczeniach, jeżeli takowe zostaną wykryte. Microsoft, w myśl umowy licencyjnej, zobowiązał się do łatania luk i błędów jeszcze przez najbliższe pięć lat.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.