Gionee GN9005 będzie najcieńszym smartfonem świata

Chiński producent na tegorocznych targach MWC zaprezentował smartfon o grubości zaledwie 5,6 mm pozostawiając pod tym względem flagowe modele Samsunga czy Apple'a daleko w tyle. Okazuje się jednak, że Gionee nie wypowiedział jeszcze ostatniego słowa.

GN9005 ma jedyne 5mm grubości. Tym samym producent pobił swój własny rekord i zapewnił sobie po raz drugi doskonałą reklamę. Niestety tak smukła obudowa wymusza na producencie pewne ograniczenia, zatem nie możemy liczyć na rewelacyjną specyfikację.

GN9005 posiada 4,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Pod maską znajdziemy czterordzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz, który będzie wspierany przez 1 GB RAM-u i 16 GB przestrzeni na dane. Nie wiadomo czy znajdzie się tu miejsce na dodatkową kartę pamięci. Producent potwierdził jedynie obecność dwóch kamer – głównej o rodzielczości 8 Mpix i przedniej o rozdzielczości 5 Mpix. Pojemność baterii zaś wyniesie 2050 mAh. Całość będzie prawdopodobnie działała pod kontrolą zmodyfikowanego Androida.

Cena urządzenia ani data premiery nie jest znana. W pierwszej kolejności jednak smartfon pojawi się na rynku azjatyckim.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.