Google wchodzi na rynek rejestracji domen

Internetowy gigant z Mountain View uruchomił swoją nową usługę, dzięki której każdy, w maksymalnie prosty sposób będzie mógł zarejestrować i zarządzać domeną internetową.

Oprócz rejestrowania nowych domen, Google obiecuje opcję transferu istniejącego już adresu do Google-Domains. Nowy serwis zaoferuje swoim użytkownikom m.in ukrycie danych właściciela domeny, zmianę ustawień DNS, oraz stworzenie do 100 subdomen powiązanych z zarejestrowanym adresem (oraz 100 aliasów pocztowych w jednej domenie).

Biorąc pod uwagę rynek reklamy i wyszukiwarek w Sieci, możemy stwierdzić, że branża domeniarska ma powody do obaw. Google ze swoimi zasobami bez problemu może zaoferować bardzo konkurencyjną ofertę i przejąć klientów, którzy korzystali do tej pory z usług konkurencji.

Jak na razie jednak dostęp do serwisu Google-Domain możliwy jest dopiero po otrzymaniu zaproszenia do testów beta. Każdy może poprosić o owe zaproszenie, rejestrując się pod tym adresem

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.