iOS wraca do łask?

Według badań firmy comScore, ekspansja Androida i Windows Phone zatrzymała się na rynku amerykańskim. Za to konsumenci coraz chętniej kupują urządzenia z systemem iOS.

Jak wynika z danych comScore, obejmujących okres marzec-maj 2014 roku, 169 milionów Amerykanów posiada smartfony, czyli o cztery punkty procentowe więcej, niż w lutym. Jednak ten dość duży wzrost nie przełożył się na wzrost udziałów rynkowych smartfonów z Windows Phone i Androidem: skorzystał na tym właściwie wyłącznie iOS.

W wyniku tego, Apple kontroluje obecnie 41,9 procent amerykańskiego rynku smartfonów. Samsung zajmuje drugie miejsce (27,8 procent), a dalsze pozycje należą do LG, Motoroli i HTC. Telefony z Androidem w sumie kontrolują 52,1 procent rynku, a te z Windows Phone 3,4 procent rynku. BlackBerry i Symbian/Belle są coraz bardziej spychane na margines.

0
Źródło: comScore
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.