Microsoft Flight Simulator powraca!

Microsoft Flight Simulator - jeden z najbardziej kultowych symulatorów lotniczych zakończył swój żywot w 2009 roku. 18 miesięcy później,w styczniu gra powróciła jako darmowy tytuł, jednak już w lipcu studio odpowiedzialne za jej rozwój zostało zamknięte, a wraz z nią rozwój Flight Simulator. Wtem!

Studio Dovetail Games ogłosiło właśnie, że udało im się pozyskać licencję gry, dzięki czemu Microsoft Flight Simulator otrzymał ponowne pozwolenie na start. Co więcej – studio zapowiada, że gra będzie dostępna na Steamie.

I to w kilku wersjach.

A konkretniej w dwóch. Jeszcze w tym roku powinniśmy dostać Microsoft Flight Simulator X: Gold Edition – czyli odświeżoną edycję jednego z najlepszych lotniczych symulatorów. Kolejna edycja pojawi się w 2015 roku (nie podano dokładnej daty) i będzie już zupełnie nowym wcieleniem Microsoft Flight Simulator.

Microsoft jak na razie wyraża się bardzo optymistycznie o współpracy z Dovetail Games. Studio udowodniło, że wiedzą jak robić symulatory (Train Simulator) i znają się na ich dystrybucji cyfrowej.

Trzeba będzie kupić nowy joystick.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.