Microsoft planuje dwa nowe smartfony

"Tesla" i "Superman" – takie nazwy tymczasowe mają dwa nowe smartfony, które Microsoft rzekomo ma nam wkrótce zaprezentować. Oba z nich mają być urządzeniami ze średniej półki w cenie telefonów z tej niższej.

Pierwszy ze smartfonów ma być idealny do wykonywania „selfików”. Jego kamera do wideorozmów ma bowiem rejestrować obraz w rozdzielczości pięciu megapikseli. Oprócz tego, smartfon ma posiadać 4,7-calowy wyświetlacz, czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci masowej. Urządzenie ma się pojawić pod koniec sierpnia, na początku wyłącznie w sieciach komórkowych AT&T i Verizon. Nie wiemy kiedy trafi do Europy.

Drugi smartfon to najprawdopodobniej Lumia 730. Ma ona być podobna do Lumii 930, ale ma być mniej „opasła” i lżejsza. Będzie też gorzej wyposażona: wyświetlacz będzie pracował w rozdzielczości 720p, a za wydajność odpowiadał będzie processor Snapdragon 400.

Oba smartfony mają pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.1 GDR1.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.